top of page
Women Collage - 1920x1080-01.jpg

MOTERŲ SVEIKATA

Hormonai atlieka daug svarbių funkcijų bei daro didžiulę įtaką moters sveikatai. Estrogenas ir progesteronas – geriausiai žinomi hormonai.

 

Hormonai turi įtakos moters reprodukcinei sveikatai, įskaitant: menstruacijas, nėštumą, menopauzę ir kt. Estrogenai taip pat veikia smegenis, širdies ir kraujagyslių sistemą, plaukus, odą, raumenų bei kaulų sistemą. Progesteronas paruošia gimdos gleivinę apvaisintam kiaušinėliui, palaiko nėštumą, slopina estrogenų gamybą po ovuliacijos.

Hormonai, susiję su reprodukciniu ciklu, atlieka itin svarbų vaidmenį moterų gyvenime, vos tik prasideda menstruacijos.

NĖŠTUMAS

Nėštumas – tai moters gyvenimo laikotarpis, kai ji nešioja kūdikį ir ruošiasi gimdyti. Nėštumas paprastai trunka 40 savaičių. Per devynis mėnesius trunkantį nėštumą moters organizme įvyksta daug pokyčių. Kai kurie fiziniai pokyčiai yra matomi: auga svoris, didėja pilvas. Kiti pokyčiai: išsiplėtusi gimda, pykinimas rytais, nugaros skausmai – nėra pastebimi, tačiau nėščiosios juos stipriai jaučia.

 

Nėštumas kartais sukelia tokius negalavimus, kaip: vidurių užkietėjimas, mažakraujystė, strijos ir odos pokyčiai. Kiekvieną iš šių būklių lemia besikeičianti organizmo biochemija.

Image by Camylla Battani
Image by Valdemars Magone

SKIN AGEING

Odos senėjimas – tai procesas, kai oda praranda elastingumą ir pradeda raukšlėtis. Tai neišvengiamas procesas, kurio rezultatas – plona, sausa oda ir raukšlės. Tačiau oda anksti gali pradėti senti ir dėl didelio saulės spindulių poveikio, oro taršos, rūkymo ir netinkamos mitybos.

 

Sveika mityba, streso ir alkoholio vartojimo mažinimas padeda užkirsti kelią ankstyvam odos senėjimui. Taip pat svarbu išlaikyti odos drėgnumą, mesti rūkyti arba mažiau rūkyti, daugiau miegoti ir gausiau gerti vandens. Jūsų odai taip pat gali būti naudingi periodiškai vartojamos gerosios bakterijos ir kolagenas.

MENOPAUZĖ

Menopauzė – moters gyvenimo laikotarpis, kada mėnesinės baigiasi ir moteris nebegali pastoti natūraliu būdu. Tai – natūralus procesas, kurio metu kiaušidės sensta bei gamina mažiau reprodukcinių hormonų.

 

Menopauzė – natūrali senėjimo proceso dalis, susijusi su moters estrogenų kiekio sumažėjimu. Ji paprastai prasideda tarp 45–55 metų, nors kartais gali prasidėti anksčiau arba vėliau. Vidutinis menopauzės amžius – 51 metai, tačiau maždaug 1 proc. moterų menopauzė prasideda iki 40-ies metų.

 

Menopauzę paprastai sudaro trys etapai: perimenopauzė, kuri prasideda prieš menopauzę ir kurios metu pradeda keistis moters hormonai; menopauzė, prasidedanti moteriai vienerius metus nebesergant menstruacijomis; ir postmenopauzė, kuri prasideda po menopauzės.

Using a Computer
Smiling Woman

ŠLAPIMO TAKŲ INFEKCIJOS

Šlapimo takų infekcija – tai inkstų, šlapimtakių, šlapimo pūslės, šlapimo takų sistemos infekcija. Dauguma infekcijų siejamos su šlapimo pūsle ir šlaple. 

Kai kurie simptomai: stiprus nuolatinis poreikis šlapintis, paprastai dažnai ir nedideliais kiekiais; deginimo pojūtis šlapinantis; raudonas arba rausvas šlapimas; dubens srities skausmas.

 

Siekdami palaikyti šlapimo takų sveikatą, vartokite daugiau skysčių (ypač vandens), gerkite spanguolių sultis.

MAKŠTIES INFEKCIJOS

Makšties infekcijas paprastai sukelia bakterijos, grybeliai, parazitai arba virusai. Jos dažniausiai atsiranda dėl makštyje įprastai gyvenančių mielių ir bakterijų disbalanso. Pastarasis gali lemti tokius nemalonius pojūčius, kaip: niežulys, jautrumas makšties srityje ar aplink ją, skausmas intymių santykių metu, neįprastas kvapas. Kartais muiluose, purškikliuose ar net drabužiuose esančios cheminės medžiagos gali dirginti jautrią šios srities odą bei audinius.

 

Siekiant išvengti makšties infekcijų, labai svarbu palaikyti intymių vietų švarą ir sausumą, tačiau nepiktnaudžiauti makšties purškalais ar kvapiaisiais muilais. Taip pat svarbu vengti šilumą ir drėgmę sulaikančių drabužių.

Image by Elia Pellegrini
Yellow Dress

MAKŠTIES SAUSUMAS

Kai kurios moterys lytinių santykių metu patiria makšties sausmę. Nors ši problema būdingesnė prasidėjus menopauzei, su makšties sausumu gali susidurti ir jaunesnės moterys, taip pat maitinančios krūtimi arba  pasižyminčios mažu estrogenų kiekiu.

Makšties sausmės priežastys prieš menopauzę siejamos su higienos priemonėmis, pavyzdžiui, intymių vietų purškikliais, baseinuose ar sūkurinėse voniose naudojamomis cheminėmis medžiagomis. Vaistai nuo alergijos ir peršalimo taip pat gali sukelti makšties sausmę, nes sausina makšties gleivinę.

Makšties sausumas gali tapti skausmo lytinių santykių metu priežastimi. Kai kuriais atvejais gali būti nepatogu netgi sėdėti ar mankštintis.

AGETIS WOMEN'S HEALTH SOLUTIONS

Cantalin - Logo-CY-02(1).jpg

CANTALIN® micro ir CANTALIN® gelis – specialiai paruošti augalinių bioflavonoidų deriniai sunkioms ir pavargusioms kojoms bei esant veninės kraujotakos sutrikimams.

Dias Beauty Collagen-CY-01.png

Unikali kolageno ir hialurono formulė su vitaminais bei mineralais odai, plaukams, nagams, imunitetui ir energijai.

Evelor-Logo-CY-01.png

Resveratrolis – galingas antioksidantas, priklausantis polifenolių augalinių medžiagų grupei. Trans-resveratrolis yra aktyvioji resveratrolio forma. Ši medžiaga yra mikronizuota, o tai reiškia: susmulkinta iki labai mažų dalelių.

libifeme_edited.png

LIBIFEME® yra maisto papildų linija, rūpestingai sukurta moterims, kurios dėl sumažėjusio makšties drėkinimo patiria intymumo sausmę.

Prolacton UroForte_logo_CY-01.png

Šlapimo takų sveikatai skirti malonaus skonio milteliai. Unikaliosios D–manozės, spanguolių, dilgėlių ir meškauogių ekstraktų bei Bacillus coagulans gerųjų bakterijų derinys. Galima ruošti šiltą arba šaltą gėrimą. 

bottom of page