top of page
Image by Toa Heftiba

SVEIKA ODA

Oda – pirmoji organizmo apsaugos ir gynybos nuo išorinio pasaulio priemonė. Ji saugo nuo mikrobų ir taršos, padeda reguliuoti kūno temperatūrą bei leidžia pajusti prisilietimą, karštį ar šaltį.

Odos būklę veikia daugybė vidinių veiksnių, tokių kaip: genetika, senėjimas, hormonai ir ligos. Ne mažiau reikšmingi ir išoriniai veiksniai: buvimas saulėje, nesveika mityba, didelis stresas, miego trūkumas, fizinio aktyvumo stoka, dehidratacija arba rūkymas.

Kad oda būtų sveika ir skaisti, rekomenduojama apmąstyti ydingus gyvenimo būdo veiksnius bei, juos atpažinus, pašalinti. 

SENĖJIMAS

Odos senėjimas – neišvengiamas procesas, kurio metu oda praranda elastingumą, išsausėja, tampa plona bei pradeda raukšlėtis. Oda per anksti senti gali pradėti ir dėl stipraus saulės spindulių poveikio, oro taršos, rūkymo bei netinkamos mitybos. 

 

Siekiant išvengti ankstyvo odos senėjimo, reikėtų sveikiau maitintis, išmokti valdyti stresą, sumažinti suvartojamo alkoholio kiekį. Taip pat svarbu išlaikyti odos drėgmę, mesti rūkyti arba rūkyti mažiau, ilgiau miegoti bei gerti pakankamą kiekį vandens. 

 

Odai taip pat gali būti naudinga, jei periodiškai vartosite gerųjų bakterijų ir kolageno.

Active Senior Couple
Smiling Woman

RANDAI

Gimdymas – viena įsimintiniausių patirčių moters gyvenime. Vienos moterys pagimdo natūraliai,  kitoms dėl įvairių su gimdymu susijusių priežasčių atliekamas Cezario pjūvis. 

 

Viena iš Cezario pjūvio pasekmių – randas, kuris išlieka matomas visą gyvenimą, nors jo spalva laikui bėgant ir blunka. Tačiau yra priemonių, kurios gali padėti visiškai išnaikinti randą, įskaitant lazerio terapiją arba įvairius medicininius gelius ir kremus. 

 

DRĖKINIMAS

Žmogaus kūnas sudarytas iš 60 proc. vandens, o tai reiškia, jog mūsų organizmui būtinas vanduo, kad kūnas išgyventų. Organizmas naudoja vandenį temperatūrai palaikyti, atliekoms šalinti ir sąnariams sutepti. Norint užtikrinti gerą savijautą, labai svarbu palaikyti odos drėgmę.

 

Norint gerai jaustis ir išvengti odos išsausėjimo, būtina gerti pakankamai vandens. Drėgmės netekusią odą ima niežėti, ji gali sudirgti, atrodyti išblyškusi.

 

Hialurono rūgštis – skaidri medžiaga, natūraliai esanti mūsų odoje ir kūne. Jos paskirtis – sulaikyti vandenį ir padėti išlaikyti drėgmę. Hialurono rūgšties, kaip ir kolageno bei elastino, su amžiumi organizme mažėja. Todėl jo kiekiui atstatyti gali būti naudingas kolageno ir hialurono rūgšties vartojimas maisto papildų forma.

Image by Vasile Stancu

SPUOGAI (AKNĖ)

Spuogų gali iškilti įvairaus amžiaus žmonėms. Jie, be abejo, – dažniausia paauglių odos problema. Tačiau ir brandaus amžiaus moteris kartais išberia spuogais, pavyzdžiui, prieš menstruacijas.

 

Dėl spuogų randasi dėmių, oda tampa riebesnė. Dažniausiai beriamos sritys: veidas, viršutinė nugaros dalis, krūtinė ir pečiai. Pagrindinės spuogų atsiradimo priežastys yra: riebalų perteklius, užsikimšę plaukų folikulai, bakterijos arba uždegimas. Hormoniniai pokyčiai, tam tikri vaistai ar mityba taip pat gali paskatinti rastis spuogus, sukelti aknę.

Image by Damir Spanic

SUDIRGUSI IR SAUSA ODA

Oda sudirgti ir jos bėrimą sukelti gali reakcija į vilną, chemines medžiagas, kosmetiką, vaistus ir kitas medžiagas. Sudirgimas gali pasireikšti niežuliu, paraudimu.

Kita sudirgusios odos priežastis – sausumas. Jei oda nesirūpinama, gali išsivystyti atopinis dermatitas arba infekcijos. Odą taip pat sausina oro sąlygos, karštis, karštos vonios ir dušas, muilas ir plovikliai, odos ligos. 

 

Sausėjanti oda būdinga ir senstantiems žmonėms, gyvenantiems šaltose arba pernelyg sausose patalpose, taip pat – dažnai plaukiojantiems chloruotuose baseinuose.

acne.jpeg

JUMS GALI BŪTI AKTUALU

Dias Beauty Collagen-CY-01.png

Unikali kolageno ir hialurono formulė su vitaminais bei mineralais odai, plaukams, nagams, imunitetui ir energijai.

Kelotan-Logo-CY-01.png

KELOTAN® silikoninis gelis senų ir naujų randų priežiūrai

Oregano Dental Gel-CY-01.png

Antimikrobinė burnos priežiūros priemonė su raudonėlių ekstraktu ir fluoridu.

bottom of page