top of page
pexels-photomix-company-867349.jpg

VIRŠKINAMOJO TRAKTO SVEIKATA

Virškinamąjį traktą sudaro burna, stemplė, skrandis, plonoji ir storoji žarnos. Kepenys, kasa ir tulžies pūslė taip pat yra virškinamojo trakto dalys. Sveikas virškinimas – svarbi sveiko organizmo sąlyga, o subalansuota ir pilnavertė mityba užtikrina tinkamą jo funkcionavimą.

Kartais viena ar kelios virškinamojo trakto dalys neveikia taip, kaip turėtų. Dažniausiai pasitaikantys virškinamojo trakto sutrikimai yra: refliuksas, tulžies pūslės akmenys, hemorojus, dujų kaupimasis, vidurių pūtimas, vidurių užkietėjimas.

Išsaugoti sveiką virškinamąjį traktą galite vartodami pakankamą kiekį vaisių ir daržovių, vengdami visagrūdės duonos, makaronų, perdirbtos mėsos, nuolat mankštindamiesi. 

MIKROBIOTA IR GEROSIOS BAKTERIJOS

Mikrobiota – tai žarnyno mikroflora. Kiekvieno žmogaus žarnyno mikrobiota yra unikali. Ji yra svarbi, nes nulemia tai, kaip žmogus kovoja su ligomis, virškina maistą ir net veikia jo nuotaiką bei psichologinę būklę.

 

Žmogaus organizme yra trilijonai mikrobų, arba bakterijų. Papildžius kasdienę mitybą gerosiomis bakterijomis ir maistinėmis skaidulomis, galima padėti geriau užtikrinti gerųjų ir blogųjų bakterijų pusiausvyrą.

Gerosios bakterijos – tai gyvos bakterijos ir mielės, naudingos virškinimo sistemai. Jų yra ne tik maisto papilduose, bet ir maisto produktuose, pavyzdžiui, jogurte. 

Image by Kevin McCutcheon

FERMENTAI IR VIRŠKINIMAS

Fermentai natūraliai gaminasi organizme ir yra būtini tinkamai virškinimo sistemos funkcijai bei viso organizmo sveikatai palaikyti. Kartu su kitomis organizmo cheminėmis medžiagomis, pavyzdžiui, skrandžio rūgštimi ir tulžimi, fermentai padeda suskaidyti maistą į molekules, būtinas įvairioms organizmo funkcijoms palaikyti.

 

Trūkstant virškinimo fermentų gali kilti įvairių virškinamojo trakto sutrikimų, pavyzdžiui, pilvo pūtimas, dujų kaupimasis ir viduriavimas.

 

Daugiausia virškinimo fermentų gaminama kasoje, skrandyje ir plonojoje žarnoje. Fermentų yra ir  tam tikruose maisto produktuose, pavyzdžiui, avokaduose, bananuose, imbieruose, meduje, kefyre, kiviuose, manguose, papajose, ananasuose. Fermentų taip pat galima gauti vartojant maisto papildus.

Image by Jony Ariadi

DETOKSIKACIJA

Kepenų, inkstų, plaučių, žarnyno ir odos funkcijos kartais sutrinka. Tokiu atveju organizmas mums siunčia ženklus, kad yra perkrautas. Pirmieji požymiai: nuovargis, retas tuštinimasis, sunkiai krintantis svoris, odos problemos, pavyzdžiui, bėrimai ar spuogai.

 

​Organizmo valymas, kartais vadinamas detoksikacija, – tai tam tikros dietos laikymasis arba produktų, padedančių iš organizmo išvalyti toksinus, vartojimas. Jis gali pagerinti sveikatą  bei padėti numesti svorio.

 

Detoksikuojamuoju poveikiu pasižymi šios daržovės ir vaisiai: burokėliai, artišokai, morkos, avokadai, lapiniai kopūstai, brokoliai, vynuogės, serbentai ir kitos uogos.

Image by Ava Sol

VIRŠKINIMAS: SKAIDULOS

Skaidulos yra itin svarbios mūsų virškinimo sistemos sveikatai. Jos – tai nevirškinami angliavandeniai. Skaidulų gausu augaliniame maiste: jos yra vaisių, daržovių, džiovintų pupelių ir žirnių, lęšių, riešutų ir sėklų sudedamosios dalys.

 

Maisto produktai, kuriuose gausu skaidulų, gali padėti išlaikyti tinkamą svorį, sumažinti grėsmę susirgti diabetu ir širdies ligomis. Skaidulomis turtinga dieta taip pat gali normalizuoti žarnyno judesius, palaikyti žarnyno sveikatą bei sumažinti cholesterolio kiekį.

Image by Anton

VIRŠKINIMO SUTRIKIMAI

Virškinimo, arba skrandžio, sutrikimai sukelia nemalonius pojūčius viršutinėje pilvo dalyje. Virškinimo sutrikimai būdingi žmonėms, vartojantiems per daug alkoholio, tam tikrus skrandį dirginančius vaistus arba patiriantiems emocinius sutrikimus, pavyzdžiui, nerimą ar depresiją.

Siekiant išvengti virškinimo sutrikimų, reikėtų valgyti lėtai, mažomis porcijomis, sumažinti suvartojamo kofeino ir alkoholio kiekį, mesti rūkyti.

Virškinimo sutrikimus neretai sukelia stresas. Norint pagerinti virškinimą bei jaustis geriau, labai svarbu išmokti stresą atpažinti ir valdyti. 

Image by Colin Watts

JUMS GALI BŪTI AKTUALU:

Epione Detox-CY-01.png

Maisto papildas, kurio sudėtyje yra itin koncentruoti augaliniai ekstraktai, taip pat – vitaminai, mineralai ir augaliniai fermentai. Šis derinys skirtas normaliai kepenų, virškinimo bei imunitės sistemos veiklai palaikyti organizmo detoksikacijos metu.

Ki-Valin-CY-01.png

Maisto papildas Ki–Valin yra malonaus skonio kramtomosios tabletės, pagamintos iš kivių sulčių miltelių. Nustatyta, kad kiviuose yra daug natūralaus fermento aktinidino. Jis ypatingas tuo, kad veikia kaip natūralus virškinimo fermentas pepsinas, kuris yra gaminamas skrandyje.

Prolacton - Logo-CY-09.jpg

Prolacton® produktų linija – tai aukščiausios kokybės modernūs gerųjų bakterijų deriniai. Specialiai sukurta subalansuotų gerųjų bakterijų padermių formulė yra papildyta vitaminu C ir maistinėmis skaidulomis – vaisių oligosacharidais. Bakterijų stabilumas ir gyvybingumas užtikrintas patentuoto mikrokapsuliacijos metodo pagalba.

bottom of page