top of page
Image by Jenny Hill

RAUMENYS IR SĄNARIAI

Raumenys, sąnariai ir kaulai yra kaulų bei raumenų sistemos dalis. Kartu su sausgyslėmis, raiščiais ir minkštaisiais audiniais jie palaiko kūno svorį bei padeda mums judėti.

Raumenų sistema leidžia mums judėti, tiesiai sėdėti, bėgti, vaikščioti ir kelti. Pagrindinė raumenų paskirtis – išlaikyti kaulus vietoje ir palaikyti jų judėjimą. Sausgyslės jungia raumenis su kaulais. Jos sudarytos iš skaidulinio audinio ir kolageno, yra tvirtos, nors ir nelabai lanksčios. Kremzlė – jungiamasis audinys. Jis apsaugo kaulus nuo trinties vienas į kitą.

Kaulai išlaiko kūną, saugo organus ir audinius, kaupia kalcį bei gamina kraujo ląsteles. Jie suteikia mūsų kūnui struktūrą ir formą. Skirtingi kaulai sujungti sąnariais – būtent šios jungtys leidžia mums judėti.

KOLAGENAS

Kolagenas – tam tikros rūšies baltymas, atliekantis svarbų vaidmenį palaikant jungiamųjų audinių (sausgyslių, raumenų, sąnarių, raiščių) elastingumą. 

 

Laikui bėgant organizmas gamina vis mažiau kolageno. Netenkant kolageno, gali imti mažėti odos elastingumas,  lankstumas, atsirasti sąnarių skausmas. Tačiau dažniausia priežastis, lemianti kolageno trūkumą organizme, yra nevisavertė mityba.

Yoga Class
Young Man doing Physical Exercise

OSTEOPOROZĖ

Osteoporozė – tai būklė, kai kaulų tankis mažėja. Senstant raumenys praranda masę, o kremzlės pradeda dėvėtis. Kaulai tampa silpni, trapūs, greitai lūžta. Vėlesnėse osteoporozės stadijose neretai ima varginti nugaros skausmai, sumažėja ūgis, dažniau lūžta kaulai.

 

Norint išvengti osteoporozės, būtina reguliariai mankštintis, valgyti sveiką maistą, praturtintą kalciu ir vitaminu D.

RAUMENŲ SKAUSMAS IR UŽDEGIMAS

Visose kūno dalyse yra raumeninio audinio. Daugelis iš mūsų esame patyrę raumenų diskomfortą. Jį galime jausti dėl pernelyg didelio fizinio aktyvumo sukelto uždegimo. Raumenų skausmą gali sukelti ir kitos priežastys, tokios, kaip: stresas, peršalimas, netinkama mityba.

Workout with Dumbbells
Image by Braden Egli

SPORTO POVEIKIS RAUMENIMS

Fizinių pratimų poveikis raumenims priklauso nuo fizinio aktyvumo tipo ir trukmės. Kiekviena fizinė veikla: svorių kilnojimas, tempimas ar bėgimas – daro įtaką mūsų raumenų sistemai.

Veikiant trumpalaikiam fiziniam krūviui, pagreitėja medžiagų apykaita ir pieno rūgšties gamyba. Palaikant ilgalaikį fizinį krūvį, didėja raumenų jėga, ištvermė, raumenų atsparumas nuovargiui, sąnarių jėga bei lankstumas.

JUMS GALI BŪTI AKTUALU

Dandum,-CY-01.png

DANDUM® šaldomasis gelis suteikia ilgalaikį vėsinamąjį poveikį, kuris palengvina raumenų skausmą ir uždegimą. Tai specialus natūralių medžiagų, tokių kaip: mentolis, kamparas, eukaliptas ir pipirmėčių eterinis aliejus, mišinys.

Dias - Logo-CY-04(1).jpg

DIAS® maisto papildų liniją sudaro kolageno preparatai vyrų ir moterų poreikiams, susijusiems su odos, plaukų, nagų grožiu bei kaulų, raumenų, kremzlių ir sąnarių sveikata.

Vernalin-CY-01.png

Dvejopas poveikis raumenų ir sąnarių skausmui malšinti.

bottom of page