top of page
Meditation

IMUNINĖ SISTEMA

Imuninę sistemą sudaro organai, ląstelės ir cheminės medžiagos, saugančios bei kovojančios su infekcijomis. Imuninė sistema itin svarbi mūsų išlikimui. Be jos mūsų organizmas negalėtų kovoti su bakterijomis, virusais ir parazitais.

Imuninė sistema paprastai sustiprėja suaugus. Ji yra kompleksinė, todėl gali nusilpti. Dažniausi patarimai imuninei sistemai stiprinti: pakankamai miegoti, užtektinai valgyti daržovių ir vaisių, sveikųjų riebalų, raugintų maisto produktų, riboti pridėtinio cukraus kiekį. Taip pat pariama vengti užterštų vietovių, rečiau vartoti nikotiną ir alkoholį. 

Bet kokie sutrikimai ar ligos, darančios įtaką kraujo pumpavimui širdyje ar kraujagyslėse, gali sukelti komplikacijas, pavyzdžiui, širdies ligas.

Kadangi šiuolaikinis gyvenimo būdas kupinas streso ir žalingų įpročių, dažnai patariama vartoti maisto papildų bei vitaminų imuninei sistemai palaikyti.

ANTIOKSIDANTAI

Antioksidantai – tai medžiagos, neleidžiančios laisviesiems radikalams kenkti ląstelėms arba lėtinančios jau padarytos žalos procesus. Laisvieji radikalai yra deguonies turinčios molekulės su neporiniu elektronu. Jie susiję su senėjimu ir ligomis. Laisvųjų radikalų gamybą organizme didina šie veiksniai: uždegimas, oro tarša ir cigarečių dūmai.

 

Laisvuosius radikalus organizme nukenksminti padeda antioksidantai, tokie kaip:  vitaminai A, C, E, liuteinas, selenas, manganas. Jie teigiamai veikia mūsų sveikatą. 

Daug antioksidantų yra augalinės kilmės maisto produktuose, ypač vaisiuose ir daržovėse. Vertingi antioksidantų šaltiniai yra ir kiaušiniai, kepenys, riešutai ir sėklos, ryžiai, kviečiai ir kiti neskaldyti grūdai, baklažanai, žalioji ir juodoji arbatos, raudonosios vynuogės. 

Picking Grapes
Fruit and Cheese Platter

VITAMINAI IR MINERALINĖS MEDŽIAGOS

Vitaminai ir mineralinės medžiagos yra svarbūs imuninei sveikatai palaikyti. Geriausias pasirinkimas – gauti reikiamų vitaminų ir mineralinių medžiagų iš pilnaverčio maisto.

 

Maisto papildai taip pat gali padėti išlaikyti stiprią imuninę sistemą. Tinkamai jos veiklai užtikrinti ypač svarbūs vitaminai  A, C, D ir E, taip pat – geležis, selenas ir cinkas. 

JUMS GALI BŪTI AKTUALU

Dias Beauty Collagen-CY-01.png

Unikali kolageno ir hialurono formulė su vitaminais bei mineralais odai, plaukams, nagams, imunitetui ir energijai.

Epione Detox-CY-01.png

Maisto papildas, kurių sudėtyje yra itin koncentruoti augaliniai ekstraktai, taip pat – vitaminai, mineralai ir augaliniai fermentai. Šis derinys skirtas palaikyti normaliai kepenų, virškinimo bei imuninės sistemos veiklai organizmo detoksikacijos metu.

Evelor - Logo-CY-06.jpg

Resveratrolis – galingas antioksidantas, priklausantis polifenolių augalinių medžiagų grupei. Trans-resveratrolis – tai aktyvioji resveratrolio forma. Ši medžiaga yra mikronizuota, o tai reiškia: susmulkinta iki labai mažų dalelių.

bottom of page