top of page
Science Lab

REHYPE STUDIJA
Resveratrolio poveikis hipertenzijai

AGETIS atliko klinikinį tyrimą, kurio tikslas buvo ištirti mikronizuotos resveratrolio formos poveikį pacientams, sergantiems pirmine hipertenzija.

Hipertenzija apibrėžiama kaip nenormaliai aukštas sistolinis ir diastolinis arterinis spaudimas, kuris nuolat yra pakilęs visos dienos metu. Negydoma hipertenzija gali sukelti įvairių sveikatos problemų, tokių kaip: koronarinė širdies liga, insultas ir kt.

Kiti tyrimai rodo, kad hipertenzijos našta yra opi sveikatos problema visame pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) apskaičiavo, kad hipertenzija serga daugiau nei 25 % suaugusiųjų visame pasaulyje. Prognozuojama, kad po 20 metų hipertenzija sergančių suaugusiųjų dalis visuomenėje sudarys net iki 60 %.

Atliktos studijos rezultatai parodė, kad prie įprastinio aukšto kraujospūdžio gydymo papildomai skiriant resveratrolio, kraujospūdį galima sumažinti iki normalaus lygio, nenaudojant papildomų antihipertenzinių vaistų. Be to, nustatytas reikšmingai sumažėjęs kepenų fermentų SGPT ir gama–GT kiekis, o tai rodo, kad resveratrolis geba apsaugoti nuo kepenų pažeidimo.

 

bottom of page